Jak szybko i skutecznie wybrać i zamontować ławkę na cmentarz


Świat goni a my za nim, większość z nas odwiedza groby bliskich rzadko i na krótko, to jednak są i tacy, którzy chwilom zadumy w miejscu spoczynku najbliższych oddają się na dłużej. Bez wątpienia niezbędne do tego celu okazują się ławki cmentarne.

Mogą być wykonane z drewna, metalu, tworzyw sztucznych. Producenci oferują naprawdę szeroki asortyment.

Jak wybrać te najlepsze? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Święto zmarłych w  listopadzie sprzyja wspominaniu tych, którzy odeszli. To właśnie wtedy podróżujemy po kraju, zmierzając w kierunku różnych cmentarzy na terenie całej Polski. Pragniemy dotrzeć do miejsc, gdzie pochowano naszych przodków, członków rodzin. Ale przecież cmentarze odwiedzamy również w innych okresach, chociażby po to, by od czasu do czasu uprzątnąć i umyć płytę nagrobną.

Właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę, że zamiast przywozić wszystkie akcesoria, takie jak zmiotki, ściereczki, gąbki, płyny czyszczące czy chociażby znicze, moglibyśmy je chować w bezpiecznym miejscu w pobliżu grobu i przy następnej wizycie po prostu wyciągać ze skrytki. Taką bezpieczną niewielką przestrzeń oferują niektóre modele ławek cmentarnych. Możemy w nich zamknąć wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty, a po zakończeniu sprzątania, po prostu usiąść i odpocząć, pomodlić się albo porozmyślać w ciszy.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy, czy przy grobie jest wystarczająca ilość miejsca na taką ławkę cmentarną. W przypadku małej ilości miejsca  wokół grobu lub ciasnej alejki warto pomyśleć o ławce składanej, gdzie siedzisko składa się między profile ławki dając na więcej miejsca

Producenci oferują nam składane ławki PCV lub drewniane.

Które lepsze?

Kwestia częstotliwości wizyty przy grobie, w przypadku drewnianego siedziska konserwacja drewna jest konieczna. Sztachetki PCV lub faliści wyprofilowane żebra  dadzą nam komfort, wystarczy wilgotna szmatka żeby przetrzeć i gotowe.

Elementy z plastiku koniecznie muszą być odporne na promienie UV

 

Pamiętajmy, że  ławki cmentarne zazwyczaj montujemy na stałe w podłożu, więc upewnijmy się, że będzie można ją wkopać albo zabetonować.

Jeśli nie mamy możliwości lub warunki nam na to nie pozwalają mamy dla was rozwiązanie

Ławkę cmentarną z łańcuchem jest to jest to czego szukamy. Ławka dzięki łańcuchowi jest możliwa do przestawienia i ustawienia w dowolnym miejscu jedyne co nasz ogranicza to długość łańcucha.

Łańcuch również da nam gwarancje bezpieczeństwa że ławka do następnej wizyty na cmentarzu nie zginie

Komentarze 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak szybko i skutecznie wybrać i zamontować ławkę na cmentarz