Nagrobek tymczasowy na dłużej, czyli jak wybrać i dbać o obudowę


Pamięć o bliskich to coś ponad czasowego, nadal w Polsce panuje trendy zagospodarowania miejsca pochówku osoby bliskiej tuż przed zamontowaniem pomnika który ostatecznie zagości na lata.

Od lat na cmentarzach całej Polski można zauważyć drewniane nagrobki tymczasowe.

Tylko jaki wybrać?

Każdy region Polski ma swoich faworytów, na Wrocławskich cmentarzach znajdziecie obudowy grobu z klęcznikiem w Szczecinie ze zdobnymi kolumnami, a Kraków lubuje się w płotkach cmentarnych

Obudowy grobu powinny być przede wszystkim solidnie wykonane, zapewnić nam estetykę do momentu postawienia nagrobka docelowego.

Gorzej z ich dostępnością, kamieniarze nie zawsze mają w ofercie tak jak i zakłady pogrzebowe, administrator cmentarza daje nam komfort montażu po zakupie jednak cena zostawia wiele do życzenia, a stolarza nie doprosimy się o jej wykonanie.

Zakup u producenta z dostawą byłby idealnym rozwiązaniem ale czy jest taka opcja? Kto produkuje takie cuda?

Znajdziecie na portalu firmy www.obudowygrobu.pl z dostawą. Istnieje również możliwość wykupienia  montażu jednak w wybranych strefach.

Wrócimy do żywotności tego produktu, dbając o zakonserwowanie obudowy grobu od wewnątrz możemy liczyć na to że nasze obrzeże grobu wytrzyma naprawdę długi okres pomimo zmiennych warunków atmosferycznych w naszym kraju.

Możemy  obudowę od wewnątrz zaimpregnować, wybić pianką polietylenową lub folią izolacyjną. Warto wybrać co najmniej dwie formy zabezpieczenia: impregnacje i wybicie jedną z dwóch w/w form izolacji.

Warto pamiętać, że każda forma zakonserwowania obudowy grobu gwarantuje nam ograniczony dostęp wilgoci z drewnem przez co lakier zewnętrzny nie będzie łuszczył się.

Jak długo obudowa drewniana może nam posłużyć?

Zagłębiając się dalej w tajemnice stolarskie i lakiernicze z całą pewnością mogę napisać ze od roku do dwóch lat zachowując swój pierwotny wygląd i estetykę.

A co jeśli przykra sytuacja śmierci bliskiej osoby i nagły tak duży wydatek nie pozwoli nam na postawienie nagrobka z kamienia przez najbliżej kilka lat?

Dobrym rozwiązanie jest zastosowanie nagrobka plastikowego

Ten produkt da nam pewność swojej wytrzymałości. Producent daje nam 40lat gwarancji na żywotność produktu oraz 10 lat na kolor. Zapewne ten nagrobek jest odporny na promieniowanie UV. Cena jest przyzwoita 250 zł wydane na plastikowy nagrobek powinien zamknąć temat na kilka lat. Sprawdziliśmy dostępność tego wyrobu, takie nagrobki są dostępne również w serwisie allegro.pl 

Komentarze 2

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nagrobek tymczasowy na dłużej, czyli jak wybrać i dbać o obudowę