Ławki cmentarne w 2023


Cmentarz to z założenia miejsca spoczynku osób zmarłych. Jednak nie tylko. To także miejsce refleksji i wspomnień. Świat goni a my z nim. Większość z Was odwiedza groby rzadko i na krótko, ale są i też tacy, którzy czują potrzebę spędzenia na cmentarzu większej ilości czasu. Przychodząc na grób bliskich pragniemy zmówić modlitwę, zapalić znicz czy też położyć kwiaty. Chcemy nie tylko zrobić porządek na grobie, ale też usiąść choć na chwilę zwolnić tempo i powspominać wspólnie spędzony czas z bliskimi, których już z nami nie ma. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą ławki cmentarne. To niezwykle praktyczne akcesoria. Umożliwiają odpoczynek po niezwykle męczącej drodze na cmentarz, a także przerwę podczas czynności porządkowych przy nagrobku. Szczególnie przydadzą się osobą starszym, dla których odwiedzanie bliskich na cmentarzu wiąże się z dużym wysiłkiem. Montaż takiej ławki to dla nich szansa na częstsze wizyty i możliwość wspomnień zmarłych członków rodziny lub przyjaciół. To doskonała alternatywa dla każdej osoby odwiedzającej, gdyż stanowi doskonałe miejsce skupienia i modlitwy za nieżyjących bliskich.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele modeli ławek :

– ławki plastikowe oraz drewniane składane,

– z certyfikowanego drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo,

– ławki z łańcuchem,

– ławki 4 nogi,

– z małą lub dużą skrzynką,

– przykręcane do kostki,

– ławki do wbetonowania,

– ławki do wkopania.

Nasuwa się pytanie jaką ławkę wybrać?

O wyborze rodzaju ławki decyduje nie tylko budżet, ale ilość miejsca do zagospodarowania, gdyż groby leżą blisko siebie , co sprawia że mamy mało miejsca. W takim przypadku najlepszą wersją będzie ławka składana dzięki czemu zaoszczędzimy sporo przestrzeni.

Wersja ze skrzynką to idealna propozycja dla osób często sprzątających groby. Można w niej schować szmatkę, płyn do mycia, a także inne potrzebne przedmioty. Skrzynka zamykana jest na kluczyk, więc nie ma obaw, że coś zostanie skradzione.

Ciekawym rozwiązaniem są także ławki z łańcuchem. Ławka nie jest wkopywana ani wbetonowana w ziemię, dlatego można ją dowolnie przestawiać na długość łańcucha.

Ławka drewniana czy z tworzywa sztucznego?

Drewniane siedzisko jest wykonane z certyfikowanego drewna sosnowego impregnowanego ciśnieniowo, co zapewni wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Niestety taka ławka wymaga częstej konserwacji.

Z kolei siedzisko z tworzywa sztucznego jest mniej odporne na promieniowanie UV, jednak jego czyszczenie jest bardzo łatwe i szybkie.

Decyzja o wyborze ławki na pewno wymaga rozważenia kilku ważnych aspektów, przede wszystkim ilość wolnego miejsca do zagospodarowania na cmentarzu, czy przyda się skrzynka oraz materiał wykonania, aby ławka mogła nam posłużyć na wiele lat.

Wszystkie nasze produkty dostępne są na aukcjach allegro, na stronie www.funeralny24.pl. Można także złożyć zamówienie telefoniczne pod nr 512-948-160 z dostawą na terenie całej Polski.

Komentarze 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ławki cmentarne w 2023