Nagrobki plastikowe czy kamienne?


Od kilku lat na rynku funeralnym pojawiła się nowa technologia nagrobków plastikowych . Na wielu cmentarzach obok tradycyjnych drogich i ciężkich pomników kamiennych zaczęły wyłaniać się plastikowe budowle .  

Co to jest? Ile kosztuje ? Z czego wykonane ? Jaka wytrzymałość ?

Te i wiele innych pytań zaczęło pojawiać się w głowach tych którzy o tej nowinie gdzieś usłyszeli bądź nawet widzieli. Otóż idąc z czasem, postępem i osiągnięciami oraz podążając za modą z Europy i u nas  w Polsce pojawili się producenci tej jakże nowej technologii. Tym samym pojawiła się alternatywa do wieloletniej tradycji zakładów kamieniarskich. Ci z kolei z uwagi na niebezpieczną konkurencję negują zalety lekkiej konstrukcji nagrobka. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa ABS nowoczesne pomniki wcale nie odbiegają wyglądem od drogich i popularnych grobowców.  


 Materiał z których są wykonane jest odporny na warunki atmosferyczne mróz, słońce ,ścieralność itp.  Kolejną zaletą dla której coraz większe grono ludzi zaczyna przekonywać się do tej ,,nowinki cmentarnej,, jest montaż pomnika . Tu wystarczy jedna osoba , a z narzędzi tylko wkrętarka i szpadel. Nie jest tu potrzebny sztab pracowników z zakładu kamieniarskiego aby kilkadziesiąt kg kamienia ułożyć w pomnik.  

No i najważniejsza sprawa w tym temacie  cena produktu.  Tradycyjny kamienny grób pojedynczy to wydatek ok 5 tyś.zł . Często rodziny zrzucają się aby bliskiej osobie taki wieczny dom sprawić . Natomiast odpowiednik plastikowego to wydatek ok. 600zł za grób pojedynczy. Różnica cenowa jest bardzo widoczna. Reasumując tanio, ekonomicznie , estetycznie na cmentarzu a różnica z tradycyjnymi drogimi  kamiennymi pomnikami nie aż taka ogromna.   

Przypomnijmy, że asortyment ten dostępny jest na stronie producenta funeralny.pl       

Komentarze 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nagrobki plastikowe czy kamienne?