Ławka ze skrzynką plastikowa czy metalowa?


Idąc alejkami cmentarzy nie trudno dostrzec ławki cmentarne  przy nagrobkach. Od lat producenci prześcigają się w pomysłowości jeżeli chodzi o kształt  ławek oraz o materiał z którego są one wykonane.

W tym artykule skupimy się na ławkach ze skrzynką a dokładnie czy ławka powinna być wykonana w całości z plastiku czy metalu (z elementami plastikowymi )

Zapraszamy do lektury ;)…

Podstawowe funkcje oby dwie ławki spełniają czyli maja wygodne siedzisko i schowki na przybory potrzebne do dbania o nasze pomniki, jednak warto przyjrzeć się dokładnie różnicą.

Proponowana ławka w lewym górnym rogu jest wykonana w całości z plastiku (polipropylen)

Te wykonanie pozwoli na to aby ta ławka przygrobowa nie rdzewiała  co jest dużym plusem ponieważ nie będziemy musieli w przyszłości odnawiać malując metalowe profile i skrzynkę.

Dodatkowym atutem tej ławki jest stabilność którą zapewniają 4 nogi które wkopuje się w ziemie bądź betonuje.

Jedynym „minusem” jest zdecydowanie mniejszy schowek o ławki cmentarnej metalowej oraz zwiększone ryzyko że ławka w przyszłości wyblaknie pod wpływem promieniowania UV, co za tym idzie stanie się mniej estetyczna bez możliwości odnowienia.

Prezentowana ławki po prawej wykonana jest z profili metalowych, skrzynka również wykonana jest z metalu . Jedynym podobieństwem jest siedzisko które wykonane jest z plastiku. 

Po mimo , że ma tylko dwie nogi wpuszczone do ziemi, jej stabilność po zakotwiczeniu jest nie podważalna.

Przewagę metalowa ławka cmentarna ma zwiększoną objętością skrzynki ,a co za tym idzie więcej przedmiotów zmieści się do niej.

Podsumowując ,wybór ławki na cmentarz ze skrzynką jest dobrym wyborem. Pozwala nam przy każdej wizycie odświeżyć nagrobek bez przynoszenia każdorazowo sprzętu z domu.

Ławkę na cmentarz metalową należy w przyszłości ponownie odświeżyć farbą a plastikową ochronić przed promieniowanie UV.

Dlatego wybór ławki zostawiamy Państwu a z naszej strony możemy doradzić, że warto zainwestować w pokrowiec na ławkę cmentarną.


Wszystkie produkty dostępne na stronie funeralny24.pl

Komentarze 1

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ławka ze skrzynką plastikowa czy metalowa?