Plastikowy nagrobek bubel? Czy następca tradycyjnego nagrobka?


Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia będzie musiał stanąć przed bolesnym faktem utraty kogoś bliskiego. Ciężko jest się oswoić z tym faktem , a  zdecydowanie  trudniej pogodzić się ze śmiercią bliskich. Wybór nagrobka jest skomplikowaną sprawą. Często również jest związany z silnymi emocjami.

Kamień czy Plastik?

Najbardziej mylącym mitem jest, wykonywanie nagrobków z marmuru. W naszym klimacie praktycznie nie stosuje się marmuru jako budulca dla nagrobków. Dzieje się tak dlatego iż jest to skała wapienna o charakterze zasadowym przez co w kontakcie wodą i mrozem bardzo szybko ulega erozji. Po dziesięciu latach w naszym klimacie nagrobek będzie tragicznie wyglądał .

Który kamień jest najmocniejszy?

Czasem zdarza się, że niektóre kamienie (zwłaszcza te najtwardsze) mogą pęknąć. Dzieje się tak w wyniku nagłej zmiany temperatur. Np. w upalne dni czarny nagrobek może osiągnąć temperaturę 70 stopni a w niektórych przypadkach nawet większą i nagle spada deszcz.

Jeśli nie stać nas na drogi nagrobek za 5 i więcej tysięcy warto zwrócić uwagę  Plastikowy Pomnik z tworzywa ABS

ABS jest materiałem odpornym na zarysowania, charakteryzuje się bowiem dużą twardością oraz udarnością. Posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a jednocześnie sam nie odkształca się przy zmianie temperatur  -20°C do +80°C

Pomniki z tworzywa sztucznego są obecne od kilkunastu lat w takich krajach jak :

Węgry, Włochy, Chorwacja, Grecja, Słowacja, Rumunia

Od niedawna również w Polsce możemy znaleźć tego typu produkty które oferuje firma

www.funeralny24

Oferta plastikowych pomników które być może zaskoczy nasze oko a na pewno ucieszy kieszeń.

Zdaniem naszego zespołu jest to alternatywa  dla tradycyjnego nagrobka i sytuacji materialnej wielu Polaków.

Komentarze 5

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Instalowałem ostatnio taki pomnik dla klienta, warto dodać również informację że do montażu można domówić kotwy i wszystko bardzo stabilnie osadzić głęboko w ziemi. Polecam wygląda schludnie następnym razem podeślę fotki jak będę pamiętał.

Plastikowy nagrobek bubel? Czy następca tradycyjnego nagrobka?