Tworzywo ABS najlepszym rozwiązaniem dla nagrobka plastikowego?


Od kilku lat na terenie całej Polski można zauważyć rozpowszechniający się trend nagrobków plastikowych ( pomników plastikowych).  Klienci wybierają  je ze względu na ekonomiczna cenę wierząc w to, że produkt spełni swoja rolę i wytrzyma w naszych polskich warunkach atmosferycznych wiele lat. Firmy oferujące nagrobki plastikowe, jak można łatwo znaleźć w opisach, gwarantują długą żywotność produktów. Jednakże czy to jest prawda? Aby móc zaufać opisom producentów należy przyjrzeć się materiałowi ,z  którego został wykonany taki produkt. Na terenie Polski możemy znaleźć 2 producentów takich nagrobków z tworzywa sztucznego, jednakże oferują oni zupełnie odmienne materiały, które wykorzystują do produkcji.

ABS czy HIPS ?

Jak wyżej wymieniliśmy producenci korzystają  z odmiennych materiałów więc pozwoliliśmy sobie przeanalizować każdy z nich

HIPS : jest to materiał plastikowy wykorzystywany w wielu branżach takich jak przemysł czy spożywczy, charakteryzuje się dużą udarowością  ( chodzi o wytrzymałość produktu na zniszczenia mechaniczne) jednakże materiał ten wykorzystywany jest wyłącznie do produktów użytkowanych w pomieszczeniach – nie mających styczności z warunkami zewnętrznymi . Wiec można stwierdzić jednoznacznie, że nagrobek wykonany z plastiku HIPS nie jest odporny na warunki atmosferyczne ( zróżnicowane temperatury panujące w Polsce )

ABS : ma przewagę na materiałem HIPS nie tylko na swoją podobną udarowość lecz jest odporny na zarysowania. Ma wysoką odporność na działanie światła i promieni UV. Zakres temp dla tworzywa ABS to -40 st C do + 85 st C.

Więc aby wybrać nagrobek plastikowy, który posłuży nam na lata należy koniecznie zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonywany. Tworzywo ABS bezapelacyjnie najlepiej się sprawdza przy tym produkcie.

Komentarze 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tworzywo ABS najlepszym rozwiązaniem dla nagrobka plastikowego?