Kamieniarstwo? Pomniki plastikowe Hitem Szczecin Koszalin Świnoujście


Zaprezentować chcemy Państwu nowość na polskim rynku jakim są od pewnego czasu plastikowe pomniki cmentarne. Tradycyjne kamieniarstwo i pomniki marmurowe nadal są oczywiście niekwestionowanym liderem, jednak coraz częściej spotkać możemy również nagrobki wykonane z bardzo wytrzymałych plastików które dobrze osadzone w ziemi nie tylko zapewniają trwałość pomnika ale również bardzo dobrze się prezentują niczym nie ustępując kilkukrotnie droższym nagrobkom z kamienia.

Przy współpracy ze sklepem internetowym funeralny24.pl przygotowaliśmy dla Państwa artykuł o plastikowych pomnikach starając się wyjaśnić różnice oraz odpowiedzieć na ewentualne pytania związane z użytkowaniem. Osadzenie pomnika jest bardzo proste a zarazem trwałe, w zestawie otrzymują Państwo kompletny system montażowy zawierający kotwy oraz masę która głęboko pod ziemią ustabilizuje pomnik.

Nasze pomniki zostały usadowione między w następujących miastach woj. zachodniopomorskiego:

  • Szczecin, Koszalin, Starogard, Kołobrzeg, Świnoujście,
  • Szczecinek, Police, Wałcz, Białogard, Goleniów, Gryfino,
  • Nowogard, Gryfice, Świdwin, Choszczno, Barlinek, Darłowo,
  • Dębno, Złocieniec, Pyrzyce, Sławno, Drawsko Pomorskie
  • Myślibórz, Łobez, Trzebiatów, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój, Chojna oraz Czaplinek i Sianów

Jest to alternatywa do drogich i trudnych do osadzenia pomników wykonanych z kamienia/marmuru. Kamieniarstwo tradycyjne ma rynku konkurenta który w wielu aspektach użytkowania i zakupu może śmiało z nim konkurować. Poniżej kilka przykładowych pomników, w sklepie znajdą Państwo również kolorystyczne wersje pomnika. Z pewnością jest to wyróżniająca się konstrukcja która spotyka się z licznymi zapytaniami również ze strony zakładów pogrzebowych które powoli również przekonują się do stosowania tańszych dla klientów form pochówku.
Nagrobki plastikowe

Szczecin, Koszalin i Świnoujście to miasta, w których można znaleźć wiele pomników plastikowych i przykładów kamieniarstwa. W Szczecinie znajduje się kilka pomników plastikowych, takich jak pomnik „Łabędzi Taniec” na deptaku przy ulicy Piłsudskiego, czy „Pomnik Ofiar II Wojny Światowej” przy ulicy Staromłyńskiej. Kamieniarstwo w Szczecinie prezentowane jest m.in. w postaci rzeźby „Mors” na Placu Solidarności.

Koszalin jest miastem, w którym znajduje się kilka pomników plastikowych, takich jak pomnik „Konstytucji 3 Maja” przy ulicy Kościuszki czy „Pomnik Powstania Styczniowego” przy ulicy 1 Maja. Kamieniarstwo w Koszalinie prezentowane jest m.in. w postaci rzeźby „Morska Syrena” na deptaku przy ulicy Kościuszki.

W Świnoujściu natomiast znajduje się kilka pomników plastikowych, takich jak pomnik „Pomorza” przy ulicy Grunwaldzkiej czy „Pomnik Ofiar II Wojny Światowej” przy ulicy Piłsudskiego. Kamieniarstwo w Świnoujściu prezentowane jest m.in. w postaci rzeźby „Morska Syrena” na deptaku przy ulicy Kościuszki.

W każdym z tych miast istnieje również wiele firm i artystów specjalizujących się w tworzeniu pomników plastikowych i kamieniarstwie, dzięki czemu mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się pięknymi i unikalnymi dziełami sztuki.

Jednym z ciekawszych przykładów kamieniarstwa w Szczecinie jest rzeźba „Mors” znajdująca się na Placu Solidarności. Rzeźba ta przedstawia postać morskiego boga z mitologii greckiej. Jest to dzieło szczecińskiego artysty kamieniarza, Piotra Jasińskiego, który zaprojektował i wykonał rzeźbę w 2004 roku.

W Koszalinie natomiast, jednym z ciekawszych przykładów kamieniarstwa jest rzeźba „Morska Syrena” znajdująca się na deptaku przy ulicy Kościuszki. Rzeźba ta przedstawia postać syreny z mitologii greckiej. Jest to dzieło artysty kamieniarza, Jacka Kowalskiego, który zaprojektował i wykonał rzeźbę w 2005 roku.

W Świnoujściu natomiast, jednym z ciekawszych przykładów kamieniarstwa jest rzeźba „Morska Syrena” znajdująca się na deptaku przy ulicy Kościuszki. Rzeźba ta przedstawia postać syreny z mitologii greckiej. Jest to dzieło artysty kamieniarza, Piotra Nowakowskiego, który zaprojektował i wykonał rzeźbę w 2006 roku.

W każdym z tych miast istnieje również wiele firm specjalizujących się w tworzeniu pomników plastikowych, oferują one swoim klientom szeroki wybór różnego rodzaju pomników, od tych tradycyjnych po bardziej nowoczesne. Kamieniarstwo i pomniki plastikowe są ważnym elementem krajobrazu miasta i stanowią ważną część historii i kultury regionu.

Komentarze 3

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Dzień dobry, mam pytanie gdzie się miescicie w Szczecinie, jestem zainteresowany nagrobki em plastikowym jaki jest czas realizacji, chodzimy kompleksowe zakup i dostarczenie go na cmentarz i osadzenie go i zasypianie ziemia, tel do mnie 508260744

  2. Czy jest możliwość odbioru w Kołobrzegu? Jestem zainteresowany pojedynczym pomnikiem – nagrobkiem plastikowy. Przejeżdżam też przez Szczecinek. Wałcz i Starogard każdego tygodnia z towarem mogę zabrać

Kamieniarstwo? Pomniki plastikowe Hitem Szczecin Koszalin Świnoujście